Personel Alım

GBS mülakat tarihi açıklandı mı? 4 bin 346 personel alımı mülakat değerlendirmesi nasıl olacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı 4 bin 346 temizlik ve güvenlik görevlisi personel alımı başvuruları sona erdi. Adaylar ise düzenlenecek mülakat için …

GBS mülakat tarihi açıklandı mı? 4 bin 346 personel alımı mülakat değerlendirmesi nasıl olacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı 4 bin 346 temizlik ve güvenlik görevlisi personel alımı başvuruları sona erdi. Adaylar ise düzenlenecek mülakat için son hazırlıklarına tamamlamaya çalışıyor. Bilindiği üzere Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile en az lise mezunu adaylar gerekli belgeler ile 23-27 Ağustos tarihleri arasında online başvurularını tamamladı. İl Müdürlüğü Sınav Kurulu tarafından teslim alınan belgeler incelendikten sözlü mülakata davet edilecekleri www.gsb.gov.tr adresi üzerinden açıklayacak. İşte GSB temizlik ve güvenlik görevlisi alımı mülakat tarihine ilişkin merak edilen detaylar…

Gençlik ve Spor Bakanlığının 4 bin 346 temizlik ve güvenlik görevlisi alımı mülakatının ne zaman yapılacağına ilişkin henüz resmi kaynaklardan bir açıklama yapılmadı. 

Yayınlanan ilan ile Bakanlık, sözlü mülakat yeri ve tarihi ayrıca www.gsb.gov.tr adresi üzerinden açıklayacağını belirtti. 

GSB mülakat sonuçları tarihi açıklandığında tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

1) Sözlü sınavda başarılı sayılabilmek için sınav kurulu üyelerinin her birinin ayrı ayrı verdikleri puanların aritmetik ortalamasının en az 70 (yetmiş) puan olması gerekmektedir.

2) Başarı sırasının belirlenmesinde, sözlü sınav puanı esas alınacaktır. Başarı listesi sözlü sınav puanı en yüksek adaydan başlanarak cinsiyete göre her bir kadro için ilan edilen kontenjan sayısına göre belirlenecektir.

İlginizi Çekebilir  Şeyh Edebali Üniversitesi 4.500 TL maaş ile personel alımı yapıyor! Kadrolar ve şartlar neler?

3) Başarı puanı en yüksek olan adaydan başlanmak suretiyle ilan edilen kontenjan sayısı kadar asıl aday ve kontenjan sayısı kadar yedek aday tespit edilecektir.

4) Sözlü sınav puanların eşit olması halinde sırasıyla öğrenimi daha yüksek olana ve doğum tarihi önce olana öncelik verilecektir.

5) Asıl veya yedek sıralamaya giremeyen adaylar için sözlü sınavda 70 (yetmiş) ve üzerinde puan almış olmak, müktesep hak teşkil etmeyecektir.

6) Yapılan sözlü sınav sonucunda asıl ve yedek olarak başarılı olan adaylar; Bakanlığımız (www.gsb.gov.tr) internet sitesinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

7) Sınavda başarılı olup da işe başlamayanlar ile atandıktan sonra herhangi bir sebeple işten ayrılanların yerine, yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle bir sonraki alım ilan tarihine kadar yerleştirme yapılacaktır.

1) Sözlü sınav sonuçları ile ilgili duyurular Bakanlığımız internet sitesinde daha sonra ilan edilecek olup adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

2) Adaylar tarafından sınav sonuçlarına ilişkin olarak, sonuçların açıklanmasından itibaren 3 (üç) iş günü içinde Sınav Kuruluna şahsen itiraz yapılabilecektir.

İlginizi Çekebilir  Şeyh Edebali Üniversitesi 4.500 TL maaş ile personel alımı yapıyor! Kadrolar ve şartlar neler?

3) Yapılan itirazlar, sınav kuruluna ulaştıktan sonra 5 (beş) iş günü içinde Sınav Kurulunca hüküma bağlanarak nihai hüküm itiraz sahibine iadeli taahhütlü posta ile bildirilecektir. 

4) T.C. Kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçe, e-mail ve faksla yapılan itiraz ile süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Lütfen Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL